Hello World

dsp2017-1

TL;DR: Kierowca TIRa postanawia zostać programistą. Będę pisać program rozliczający czas pracy kierowcy zawodowego. Powstanie on w Pythonie. Zakładam bloga i konto na GitHubie oraz zgłaszam się do konkursu.

Kiedyś postanowiłem zostać kierowcą TIRa, bo z grubsza lubię jeździć. Zrobiłem prawo jazdy, wszystkie potrzebne kursy i zdobyłem nowy zawód. Jest całkiem spoko, ale tak jak kiedyś zastanawiałem się nad tym czy mógłbym być kierowcą tak od pewnego czasu zastanawiam się czy mógłbym być programistą.

To moje drugie podejście do tematu.

Mija prawie rok od momentu kiedy postanowiłem spróbować napisać od początku do końca działający program. ezgif-com-cropPonieważ nie miałem zielonego pojęcia o kodowaniu zapisałem się wtedy na podstawowy kurs Pythona organizowany przez Rice University na platformie Coursera. Zdecydowanie polecam! Kurs polegał na stworzeniu własnego klona „Asteroids”. Skończyłem z wyróżnieniem i sporo się wtedy nauczyłem.

W wyniku pewnych zawirowań oraz dość szybkim dojściu do muru projekt własnego programu nie tyle porzuciłem co ciągle odkładałem.

Co znaczy, że doszedłem do muru?

Po skończonym kursie otworzyłem IDE i spojrzałem w pustkę właśnie rozpoczętego projektu i swojej niewiedzy. Ale ok, zacząłem od czegoś prostszego czyli kuchennego konwertera wag. Zrobiłem to ustrojstwo i nawet w pewnym sensie to działało. Siedziałem nad tym sporo czasu, bardzo się wkręcałem w poszukiwania rozwiązań napotkanych problemów aż w końcu doszedłem do punktu w którym nie potrafiłem określić czego nie wiem i w którym kierunku powinienem zwrócić swoje poszukiwania. Drążenie nieefektywnych rozwiązań oraz bezradność w określeniu napotkanych problemów doprowadziły do zniechęcenia.

To jest to do czego tym razem nie chciałbym dopuścić!

Może by to tak sposobem?

Trafiłem na ten konkurs przez film Mateusza a potem poczytałem trochę blog Macieja, który odpowiedział mi na parę pytań i oto daję się poznać. Przekonał mnie, bo tego typu konkurs może być fajnym narzędziem, który pozwoli mi ten mur sforsować.

Na razie ledwo sforsowałem GitHuba, ale udało się. Założyłem również tego bloga, który jest jednym z warunków udziału w konkursie. Jestem na samym początku i muszę określić co już wiem i co muszę odświeżyć a o czym tylko słyszałem, że istnieje. O tym i o samym programie, który będę pisać w Pythonie w następnym poście.

Jeśli masz czas i ochotę to każde merytoryczne wsparcie będzie naprawdę dla mnie cenne.

Reklama

7 uwag do wpisu “Hello World

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s